MediaNavigationSystem, rear view camera cable set, A4478200701
Regular price:
Our payment methods:
Product number: A4478200701
Length: 200 mm
Width: 60 mm
Height: 10 mm
Our benefits
- Experience since 1961
- Mercedes certified
- Customer satisfaction "very good"
- SSL encryption
- Climate-neutral shipping
Product information "MediaNavigationSystem, rear view camera cable set, A4478200701"
The Pioneer navitainment system brings high-performance technology to your Vito and Sprinter. The 15.7 cm (6.2 inch) touchscreen display allows you to navigate easily and safely. The integrated DAB tuner enables digital radio reception in top quality. With Apple CarPlay, you can use many apps such as text messaging or music. You can listen to music directly from your iPhone®, via streaming portals such as Spotify or via the integrated CD/DVD drive. A maximum output power of 4x50W (MOSFET) and 3 high-volt preamp outputs ensure impressive sound quality. Up to 5 telephones can be connected to the system via Parrot Bluetooth® and used in hands-free mode. As an option, you can even play back images from the reversing camera. The integrated navigation system includes up-to-date data for 44 European countries and TMC automatic traffic jam avoidance. The system is designed for standard 2-DIN format slots and can be seamlessly integrated into the vehicle. Thanks to the removable keypad, it is unattractive to thieves. Enjoy a multifunctional entertainment system, digital radio standard DAB+ and convenient telephone support with the navitainment system from Pioneer.