Mercedes
Only 1 available
Regular price:
Our payment methods:
Product number: A20540174007X71
Length: 540 mm
Width: 540 mm
Height: 270 mm
Weight: 8.1 kg
Our benefits
- Experience since 1961
- Mercedes certified
- Customer satisfaction "very good"
- SSL encryption
- Climate-neutral shipping
For Series: C205 (07/18- ), A205 (07/18- ), C205 (12/15-06/18), A205 (09/16-06/18)
For Axle partner: A20540175007X71
To check compatibility, please include the chassis number when ordering.
| Axis: | VA |
|---|---|
| Axle partner: | A20540175007X71 |
| Rim color: | black matt |
| Rim material: | Aluminum |
| Rim size: | 9 J x 19 ET 25 |
| Series: | A205 (07/18- ), A205 (09/16-06/18), C205 (07/18- ), C205 (12/15-06/18) |
| Tire dimension: | 255/35 R19/ |
| Wheel size: | 19" |